Pet Fair Aquascaping Contest 2019

Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” - najstarsze i najważniejsze targi zoologiczne w Polsce - zapraszają do udziału w „Pet Fair Aquascaping Contest 2019”.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat pojęcie aquascapingu stało się dobrze znane wśród akwarystów na całym świecie. Zapoczątkowany przez Japończyka Takashiego Amano styl aranżacji akwarium coraz częściej urasta do rangi dzieła sztuki. Starannie odtworzone w nich fragmenty lasów, górskich zakątków, łąk i zapierających dech krajobrazów, wypierają klasyczne, kojarzone z typowymi, domowymi akwariami z dużą ilością roślin, skałek i korzeni. W krótkim czasie Aquascaping stał się cenioną gałęzią sztuki, czego najlepszym dowodem jest „Pet Fair Aquascaping Contest 2019”.

Podczas 17. Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair” najlepsi aquascaperzy, wybrani drogą eliminacji, stworzą na oczach widzów wspaniałe roślinne akwaria, walcząc przy tym o nagrodę główną konkursu - 2 tys. zł. Żeby wziąć w nim udział wystarczy do 20 sierpnia 2019 roku nadesłać zgłoszenie na adres aquazafira@gmail.com. Jury w składzie Małgorzata Tarczyńska (Podwodne Ogrody), Michał Adamek (Aqua Show) i Sascha Hoyer (Scapers Lounge) wyłoni 10 uczestników, którzy przystąpią do rywalizacji podczas targów „Pet Fair”. Przygotowane przez nich zbiorniki będzie można podziwiać podczas trwania Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair” w dniach 13 - 15 września, które odbędą się w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4.Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR oraz Podwodne Ogrody.

Ważne: Wszystkie materiały, potrzebne do realizacji akwarium konkursowego będą dostępne na miejscu: akwaria 60x30x36 z wyposażeniem, podłoża, rośliny, skały. Uczestnicy mogą z nich korzystać na miejscu. Można też przywieźć wcześniej przygotowane przez siebie akwarium o tych samych wymiarach. Każdy z uczestników zakwalifikowanych do konkursu otrzyma pakiet startowy, składający się z materiałów niezbędnych w akwarystyce roślinnej.

OrganizatorzySponsorzyPatron medialny

Organizatorzy

Sponsorzy

Patron medialny

Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR